Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą (22 IX 2019 r.)

Niedziela, 22 Wrzesień 2019 r.

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą (22 IX 2019 r.)

1. Msze św. w tygodniu o godz. 16.30.
  2. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła parafialnego kwiatami mają Łucja i Dariusz Kaniewscy z Wielkiego Garca, a w Rudnie Jadwiga Kwaterowska z ul. Ogrodowej.
  3. Dziś jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.
  4. Spotkanie Żywego Różańca w Pelplinie – w sobotę 5 października o godz. 10.00.
  5. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w pierwszą niedzielę października na sumie (6 X).
  6. Przymierzamy się do remontu kościoła filialnego w Rudnie. Będzie to ocieplenie i otynkowanie trzech ścian zewnętrznych oraz wymiana większości okien. W związku z tym chciałem prosić o te niebieskie koperty rozdane na kolędzie.
  7. W najbliższy piątek (27 września), o godz. 10.30, przy Wiejskiej Świetlicy w Wielkim Garcu odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ten sposób wesprzemy Misje św. Chodzi o zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory itp.
  8. W przyszłą niedzielę (29 IX) w Lesie Szpęgawskim, od godz. 13.00, obchody 80. rocz. zbrodni niemieckiej. Dojazd autobusami MZK z parkingu przy Stadionie im. K. Deyny w Starogardzie Gd. W trakcie uroczystości: wystąpienie historyczne Ryszarda Szwocha, złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku pomordowanych, msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszrda Kasyny, wmurowanie kapsuły pamięci, Apel Poległych, salwa honorowa.

INTENCJE (23-29 IX):

Pon. (23 IX) godz. 16.30 – w tzw. miesiąc od pogrzebu + Eugeniusza Lody.

Wt. (24 IX) godz. 16.30 – w dniu ur. + Mariana i Ludwika (REZ).

Śr. (25 IX) godz. 16.30 – w tzw. miesiąc od pogrzebu + Michała Jaworskiego.

Cz. (26 IX) godz. 16.30 – w tzw. miesiąc od pogrzebu + Febroni Chrzanowskiej.

Pt. (27 IX) godz. 16.30 – w 10. r. ślubu Katarzyny i Piotra (Kreja) jako dziękczynno-błagalna.

Sobota (28 IX) godz. 16.00  (RUDNO) – w dniu ur. + Jana Szarmacha oraz zm-ch z rodziny Szarmach i Jabłonka (REZ).

NIEDZIELA (29 IX):

Godz. 7.45rez. Bańczak

Godz. 8.50 (RUDNO) – z okazji urodzin + Janiny Rzeszotek (Stanisław).

Godz. 10.30 + Genowefy, Stanisława, Władysława Obłódeckich oraz Jadwigi i Franciszka Szarmach (REZ).

- Mam już kalendarzyk na intencje na rok 2020. Można zamawiać na przyszły rok (ale w co dzień, gdy czynne jest biuro parafialne o godz. 17.00).

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl