Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą (1 IX 2019 r.)

Niedziela, 01 Wrzesień 2019 r.

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą (1 IX 2019 r.)

1. Najpierw dziękuję młodzieży i niektórym już panom za udział (poprzedniej niedzieli) w turnieju piłki nożnej o puchar Ks. Proboszcza. Dziękuję także przybyłym kibicom. I-wsze miejsce zdobyła drużyna z Wielkiego Garca, II miejsce – Gręblin (jednej bramki zabrakło i byłyby karne), III – Międzyłęż, IV – Rudno. Chłopakom z W. Garca gratuluję wygranej. Walka była zacięta, aczkolwiek za dużo było przeklinania.
  2. Dziś w naszej parafii dożynki. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory – o godz. 8.50 w Rudnie. „Bóg zapłać” za przyniesiony przez starostów dożynkowych z Rudna wieniec żniwny, innych przedstawicieli z Rudna za przyniesiony kosz z owocami i warzywami, przedstawicielom poszczególnych wsi za przyniesione chleby i dary ołtarza w postaci gotówki pieniężnej, która zostanie przeznaczona na ocieplenie i otynkowanie południowej ściany kościoła filialnego. Po południu Sołectwo Rudno organizuje festyn: od godz. 16.00-18.00 dla dzieci, a następnie dla dorosłych. Festyn odbędzie się w Rudnie przy ul. Pocztowej. Na festynie o godz. 18.00 pan radny Michał Myrda w moim imieniu (bo muszę jechać odwiedzić chorego kolegę księdza) wręczy puchar Księdza Proboszcza oraz pucharki królowi strzelców i innym.
  3. Jutro (2 IX) rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 8.00 msza św. w szkole. Pierwszoklasiści przynoszą do poświęcenia tornistry (albo plecaki) szkolne, a starsi - inne przybory szkolne. O godz. 9.00 – uroczysta akademia, a o 10.45 – otwarcie stołówki i świetlicy. Przywozy według stałego rozkładu jazdy. Odwozy od godz. 11.00.
  4. W tym tygodniu msze św. codziennie o godz. 16.30, a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  5. W czw. 1-wszy czw. m. O godz. 16.00Różaniec o powołania z parafii.
  6. W pt. – 1-wszy pt. m. Adoracja Najśw. Sakr. i spowiedź od godz. 15.45. W piątek po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kandydaci przynoszą Indeksy.
  7. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła kwiatami w W. Garcu (na niedzielę 8-my września) mają Irena i Adam Tarnosch z W. Garca, a w Rudnie Monika i Szymon Słomińscy z ul. Ogrodowej.
  8. Pogrzeby w naszej parafii (z reguły) obsługuje firma pogrzebowa Pomierscy z Gniewa. Telefon jest podany w gablocie.

INTENCJE (2-8 IX):

Pon. (2 IX) godz. 16.30 – od róży św. Izydora i św. Jadwigi Śląskiej jako dziękczynno-błagalna.

Wt. (3 IX) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

Śr. (4 IX) godz. 16.30 + Juliana, Olgi, Marianny i Wiesława (REZ-Beata Manikowska).

Cz. (5 IX) godz. 16.30 – w 1. cz. m. o powołania z parafii za wstawiennictwem bł. o. Hilarego – od róży MB Szkaplerznej (REZ).

Pt. (6 IX) godz. 16.30 – w 1. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca NSPJ za grzechy, które nieustannie ranią Serce Pana (REZ).

Sobota (7 IX) godz. 16.00  (RUDNO) + rodziców Ewy i Henryka, cioci Henryki i dziadków.

NIEDZIELA (8 IX):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + ks. prob. Karola Kośnika (intencja od pani Salomei Jabłońskiej z W. Garca).

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców Agnieszki i Jana Jabłonka, braci Tadeusza, Huberta Jabłonka, szwagra Zygmunta oraz Jana Szarmacha (REZ).

Godz. 10.30 – od róży MB Piaseckiej o potrzebne łaski dla Ks. Prob. i Członków róży.

- ks. Franciszek Kamrowski zacznie od jutra odprawiać 10 mszy św. + Anieli Błachuta.

- proszę, aby dana rodzina sama zamawiała msze św. za swych zmarłych bądź w innych intencjach (bo są nieporozumienia).

- zmarła śp. Febronia Chrzanowska z Rudna, os. Pomorskie, lat 87. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (2 IX) o godz. 12.00 w Rudnie. Różaniec w niedzielę (1 IX) o godz. 17.00 w Rudnie. Wieczny odpoczynek..

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl