Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (25 VIII 2019 r.)

Niedziela, 25 Sierpień 2019 r.

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (25 VIII 2019 r.)

1. Dziś (niedziela, 25 VIII) na boisku w W. Garcu odbędzie się tradycyjny (coroczny) turniej piłki nożnej o puchar przechodni Księdza Proboszcza. Początek turnieju o godz. 13.00. Kapitanowie zgłoszą się do pana radnego parafialnego Michała Myrdy z W. Garca. Życzę wszystkim powodzenia oraz zapraszam kibiców. Ja się trochę spóźnię, bo w Rajkowach jest wprowadzenie w urząd nowego proboszcza i odpust św. Bartłomieja.
  2. W tym tygodniu msze św. codziennie o godz. 16.30, a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00. Przed każdą mszą św. jest okazja do spowiedzi.
  3. Biuro parafialne czynne po mszach o godz. 17.00.
  4. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła kwiatami w W. Garcu (na niedzielę 1-wszy września) mają Alicja i Jarosław Markiewicz z W. Garca, a w Rudnie Sylwia i Adam Słomińscy z ul. Ogrodowej. „Bóg zapłać” panu z Rudna za skoszenie kolejnej części traw wokół kościoła oraz załadowanie przyciętych gałęzi na przyczepę i innemu panu z Rudna za wypożyczenie przyczepy i transport gałęzi.
  5. W przyszłą niedzielę (1-wszy września) w naszej parafii będziemy dziękować za tegoroczne zbiory żniwne. Msza św. dożynkowa z wieńcem z Rudna, chlebami z poszczególnych wsi i darami ołtarza zostanie odprawiona w kościele filialnym w Rudnie o godz. 8.50. Dożynkom parafialnym przewodzi w tym roku Sołectwo Rudno, m.in. załatwiają i niosą wieniec dożynkowy, przynoszą wraz z innymi sołectwami z parafii pieniężne dary ołtarza i chleby z tegorocznych zbiorów oraz sołectwo Rudno organizuje festyn, który odbędzie się po południu (od godz. 16.00 - dla dzieci, potem dla starszych) przy ul. Pocztowej. Pieniądze, przyniesione w darze ołtarza zostaną przeznaczone na ocieplenie i otynkowanie południowej ściany kościoła w Rudnie. Proszę więc inne sołectwa, aby również taką zbiórkę pieniężną przeprowadziły, za co z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”. Do tej pory tylko 1/3 Parafian wywiązała się z niebieskich kopert rozdanych na kolędzie.  (W Rudnie: bardzo dziękuję dwom paniom z Rudna, które w minionym tygodniu zbierały datki na dożynkowy dar ołtarza i życzliwe ich przyjęcie. Gdyby ktoś chciał się jeszcze dorzucić – bo nie było go w domu - to może to uczynić, dając datki tym paniom bądź mnie osobiście).
  6. Pielgrzym.
  7. Kandydaci do bierzmowania będą mieli spotkanie po mszy w 1wszy. pt. m. (6 IX). Przyjdą z indeksami i pokażą zaliczenia.

INTENCJE (26 VIII-1 IX):

Pon. (26 VIII) godz. 16.30 – o bł. Boże dla rodziny Krzysica i Włodarczyk oraz z prośbą o opiekę Matki Bożej (przeniesiona z 4-go VI).

Wt. (27 VIII) godz. 16.30 + Mieczysława, Henryka i Stanisława (REZ-p. Lonia).

Śr. (28 VIII) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Ireneusza Cisewskiego.

Cz. (29 VIII) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Kazimiery Olszak.

Pt. (30 VIII) godz. 16.30 + Stanisława Adamczyka oraz Mariana Adamczyka i Jana Fasiczki.

Sobota (31 VIII) godz. 16.00  (RUDNO)  - w 5. r. śm. + Edwarda Gerowskiego, Małgorzaty i Antoniego Gerowskich, Łucji i Zygmunta Wicenbach oraz o zdrowie i opiekę Bożą dla Danuty.

NIEDZIELA (1 IX):

Godz. 7.45 + Zygmunta Wolfahrt, żony Janiny i zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) – MSZA ŚW. DOŻYNKOWA

Godz. 10.30 + Władysława Myrdy – od OSP z W. Garca.

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl