Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (18 VIII 2019 r.)

Niedziela, 18 Sierpień 2019 r.

Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą (18 VIII 2019 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary.
  2. W tym tygodniu msze św.: w pon., czw. i pt. – po południu o godz. 16.30, a we wt. i śr. – rano o godz. 8.45. W sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  3. Biuro parafialne czynne po mszach.
  4. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła kwiatami w W. Garcu na niedzielę 25 sierpnia mają Joanna i Sebastian Kalenda z Wielkiego Garca, a w Rudnie Milena i Marcin Krausa z ul. Ogrodowej. „Bóg zapłać” panu z Rudna za skoszenie trawy przy kościele w Garcu.
  5. Drużyny piłkarskie z poszczególnych wsi parafialnych przygotowują się do turnieju gry w piłkę nożną o puchar Księdza Proboszcza. Odbędzie się on w ostatnią niedzielę sierpnia (25 VIII).
  6. Dożynkom parafialnym przewodzi w tym roku Sołectwo Rudno. W Rudnie pani Thrun i pani Gleizner będą zbierać datki na dar ołtarza, a na obrzeżach wsi Rudno pani radna. Pieniądze te zostaną przeznaczone na ocieplenie i otynkowanie południowej ściany kościoła w Rudnie. INNE Sołectwa proszę, aby też przeprowadziły taką zbiórkę, za co z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”. Do tej pory tylko 1/3 Parafian wywiązała się z niebieskich kopert rozdanych na kolędzie. DOŻYNKI odbędą się w niedzielę 1-wszy września na mszy o godz. 8.50 w Rudnie. Po południu od godz. 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny przy ul. Pocztowej.
  7. Dziękuję zarządcy cmentarza i firmie pogrzebowej Pomierski za założenie siatki na cmentarzu, w miejscu, gdzie był śmietnik. Niestety, ktoś znowu zaczął rzucać kwiaty z cmentarza pod kostnicę.
  8. Może, ktoś chciałby gałęzie na opał. Są przy kościele , przy organistówce i na terenie posesji plebanii.

INTENCJE (19-25 VIII):

Pon. (19 VIII) godz. 16.30 – w dniu ur. + Wiesława Tomaszewskiego (REZ).

Wt. (20 VIII) godz. 7.45 – w 20. r. śm. + Jana Dzielskiego i zm-ch z rodziny.

Śr. (21 VIII) godz. 7.45 – w dniu ur. o zdrowie i bł. Boże dla s. Anieli i całej rodziny (REZ-Tadeusz).

Cz. (22 VIII) godz. 16.30 – w dniu ur. + Tomasza Kondysiaka.

Pt. (23 VIII) godz. 16.30 – w rocz. śm. i ur. + Klary Rogalewskiej (REZ).

Sobota (24 VIII) godz. 16.00  (RUDNO) 1. Ks. Prob. + Huberta Jabłonki i rodziców z obojga stron.

2. Ks. Kamrowski + Henryki i Bernarda Wanke.

NIEDZIELA (25 VIII):

Godz. 7.45 + Antoniego, Beaty, Kamila, Romana i wsz-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Stanisława Szczuckiego oraz zm-ch rodziców z obojga stron (REZ).

Godz. 10.30 – w rocz. śm. + Zbigniewa Kolasińskiego.

- 21 sierpnia br.  (środa) o godz. 17.00 w ZKiW w Rudnie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które od września będą uczęszczać do przedszkola, zerówki i klasy 1 SP w naszej szkole.

- Zmarł Michał Jaworski z Rudna, ul. Tczewska 15, lat 35. Jego pogrzeb odbędzie się ………. w Rudnie, różaniec ………. „Wieczny odpoczynek..”

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl