Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą (11 VIII 2019 r.)

Niedziela, 11 Sierpień 2019 r.

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą (11 VIII 2019 r.)

1. W tym tygodniu msze św.: w pon. i wt. o godz. 7.45, w śr. i pt. o godz. 16.30, w sobotę o godz. 16.00 w Garcu msza św. ślubna, a w Rudnie o godz. 17.00.
  2. W czwartek (15 VIII) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte, jak w każdą niedzielę. Na każdej mszy obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Ci, którzy mają dyżur sprzątania i dekorowania kościoła kwiatami – do dekoracji kwiatami dołożą jeszcze kłosy zbóż i ziół.
  3. Biuro parafialne czynne po mszach (oprócz święta Wniebowzięcia w czwartek).
  4. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła kwiatami w Garcu na 15 VIII Dorota i Mariusz Cymanowscy z Wielkiego Garca, na swój ślub w sobotę w Garcu- Dzielska Danuta, a w Rudnie przez cały tydzień – Żaneta i Daniel Nowopolscy z ul. Ogrodowej.
  5. Drużyny piłkarskie z poszczególnych wsi parafialnych przygotowują się już do turnieju gry w piłkę nożną o puchar Księdza Proboszcza. Odbędzie się on w ostatnią niedzielę sierpnia (25 VIII).
  6. W tym tygodniu na Jasną Górę dotrze m.in. 28. piesza pielgrzymka z naszej diecezji.
  7. Dożynki w tym roku pilotuje wieś Rudno. Po 15-tym sierpnia dwie panie z Rudna będą zbierać po Rudnie datki, m.in. z przeznaczeniem na ocieplenie i otynkowanie południowej ściany kościoła w Rudnie. INNE sołectwa proszę, aby o takiej samej zbiórce pomyślały w swoich wsiach. Do tej pory tylko 1/3 Parafian wywiązało się z kopert rozdanych na kolędzie. DOŻYNKI odbędą się w niedzielę 1-wszy września na mszy o godz. 8.50 w Rudnie.
  8. Pielgrzym.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

INTENCJE (12-18 VIII):

Pon. (12 VIII) godz. 7.45 – w dniu ur. + Norberta Zielińskiego i Rafała oraz Tomanka.

Wt. (13 VIII) godz. 7.45 – w dniu fatimskim – od róży świętych Joachima i Anny z Gręblina jako wynagradzająca.

Śr. (14 VIII) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Fryderyka Jekla.

Cz. (15 VIII) godz. 7.45 + dziadków Brońskich, Skoniecznych, Jaguścik i Obłódeckich.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Marii i Władysława Zięba oraz zm-ch z rodziny i Edwarda.

Godz. 10.30 – w 12. r. śm. + Mateusza Borowskiego (REZ).

Pt. (16 VIII) godz. 16.30 – w 13. r. śm. + Julii Adamczyk, Jana i Grażyny oraz zm-ch z rodziny.

Sobota (17 VIII) godz. 16.00 (WIELKI GARC) – msza św. ślubna.

Godz. 17.00 (RUDNO) + Haliny, Kazimierza, Eugeniusza, Zbigniewa Wilma i Zbigniewa Thrun

NIEDZIELA (18 VIII):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Eugeniusza Olszaka (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Antoniego i Rozalii Szczeblewskich.

Godz. 10.30 – w rocznicę śm. + Antoniny i Stanisława Czerwiec oraz Jana i Józefy Czerwiec.

- Zapowiedzi: Ciosek Jacek, st. wol. Gręblin i Kur Katarzyna, st. wol. Tczew – zap. 2.

- Zmarła śp. Aniela Błachuta z Gręblina, lat 78. Jej pogrzeb odbędzie się jutro (w pon.) o godz. 10.00 w W. Garcu. Różaniec – dzisiaj o godz. ……. „Wieczny odpoczynek..”.

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl