Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą (23 VI 2019 r.)

Niedziela, 23 Czerwiec 2019 r.

Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą (23 VI 2019 r.)

1. „Bóg zapłać” wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bożych Domków na Boże Ciało. Było co robić. Cieszę się, że niektórzy Parafianie tak pięknie się zaangażowali, i to przy każdym z czterech ołtarzy. Wszystkie były bardzo piękne. Niektórzy dostarczyli kwiaty, jak np. róża św. Antoniego z Międzyłęża, strażacy z Gręblina przyszli rano o godz. 6.00 pomóc ustawić ciężki baner przy plebanii, potem po południu przyszedł sąsiad, żeby pomóc go zdjąć. Dziękuję za ustrojenie trasy i jej przygotowanie (przede wszystkim mężowi pani sołtys z Garca innym też). Bóg zapłać za ustrojenie domów. Bóg zapłać za piękne zaangażowanie się w procesję (nareszcie wychodzi!). Dziewczynek do sypania kwiatków mogło być więcej. Dziękuje dwom dziewczętom za prowadzenie dzieci.
  2. W środę dzieci wyjeżdżają na kolonie do Władysławowa. Będą tam do 4-ty lipca. Kolonie rozpoczną się od mszy św. o godz. 14.00 w środę w  Wielkim Garcu.
  3. Msze święte w tym tygodniu o godz. 16.30 (oprócz czwartku – godz. 7.45).
  4. W sobotę uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msza św. do południa o godz. 10.00 (UWAGA: jeśli nie daj Boże będzie jakiś pogrzeb), a w Rudnie jak zawsze (16.00).
  5. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie zaliczyli u Pani Katechetki „Małego Katechizmu”, zgłoszą się teraz do mnie z rodzicami (przyjdą do biura parafialnego), aby go zdaćinaczej nie będą bierzmowani!
  6. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła kwiatami w tym tygodniu mają: w W. Garcu Monika i Jakub Gębczyk z Międzyłęża, a w Rudnie kościół sprzątają i dekorują kwiatami Grażyna i Piotr Mańkowscy z ul. Pocztowej.
  7. Przypominam, że teraz czynny jest tylko jeden kontener dla śmieci z cmentarza. Stoi on na środku parkingu (na wysokości kranu z wodą) i jedynie tam proszę wynosić śmieci (a najlepiej zabierać je do domu, bo są to potężne pieniądze).
  8. Kto poprzedniej niedzieli nie odebrał Pielgrzyma, proszę to uczynić dziś.
  9. Dziś, po mszy rannej i w Rudnie Nabożeństwo przebłagalne za ostatnie bluźnierstwa i profanacje Wizerunku MB Częstochowskiej, Najświętszego Sakramentu w Gdańsku i Mszy św. w Warszawie podczas tzw. mniejszościowychparad równości”.

INTENCJE:

Pon. (24 VI) godz. 16.30 + Pawła Rasmusa, rodziców i rodzeństwo.

Wt. (25 VI) godz. 16.30 – w dniu ojca + Eugeniusza Olszaka (REZ).

Śr. (26 VI) godz. 14.00 – w int. dzieci wyjeżdżających na kolonie.

Godz. 16.30 + zm-ch z rodziny Kozieł, Demskich i Śledź.

Cz. (27 VI) godz. 7.45 – o zdrowie (Krzysztof Cherjan).

Piątek  (28 VI) godz. 16.30 – w 5. r. śm. + Bernarda Szarmacha.

Sobota (29 VI) UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH PIOTRA i PAWŁA

Godz. 10.00 + Władysława Myrdy – od Wiktorii Nykaza z Lasku.

Godz. 16.00 RUDNO + + Jana i Eryki Kamińskich, Maksymiliana, Heleny, Krystyny oraz chrześniaka Adam i za duszę Michała.

NIEDZIELA (30 VI 2019 r.)

Godz. 7.45  - z podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla rodziny (REZ. – pani Genia).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w dniu ur. + Jana Rzeszotka (zam. Stanisław).

Godz. 10.30 + ojca Władysława Błachuty oraz zm-ch z obojga stron.

Strona internetowa naszej Parafii: www.wielkigarc.parafia.net.pl