Skupienie modlitewno-patriotyczne pod krzyżem w Woli

Piątek, 18 Październik 2024 r.

Skupienie modlitewno-patriotyczne pod krzyżem w Woli

W piatek, 18 października 2024 roku w kolejną rocznicę zbrodni (20 X 1939 r.) dokonanej przez Niemców na trzech kapłanach: ks. proboszczu z Wielkiego Garca Teodorze Borowskim, ks. proboszczu z Nowej Cerkwi , ks. prefekcie Collegium Marianum, na dawnym polu śmierci w Woli między Rudnem a Pelplinem samorządowcy, księża, dyrektorzy i nauczyciele okolicznych szkół wraz z dziećmi i młodzieżą zgromadzili się pod krzyżem, wystawili poczty sztandarowe, złożyli kwiaty, zapalili znicze, odmówili modlitwy za Kościół, ojczyznę i zmarłych kapłanów, aby ta ich ofiara życia w służbie Kościołowi, ojczyźnie i ludziom, przyniosła owoce w życiu współczesnych pokoleń. Słowo o najbardziej doświadczonych kapłanach spośród duchowieństwa polskiego, którzy zginęli w czasie II wojny światowej bądź przeszli gehennę obozów koncentracyjnych wygłosił proboszcz z Wielkiego Garca ks. dr Wojciech Gruba. Cytował też książkę o. Henryka Malaka pt. "Klechy w obozach śmierci", będącej wspomnieniami autora z obozu koncentracyjnego w Dachau.