Parafialny Zespół Caritas przy parafii Wielki Garc pomaga powodzianom

Sobota, 21 Wrzesień 2024 r.

Parafialny Zespół Caritas przy parafii Wielki Garc pomaga powodzianom

Powołany w 1998 roku przy Parafii Wielki Garc Parafialny Zespół Caritas od  23 września 2024 roku włączył się w zbiórkę rzeczową na rzecz poszkodowanych przez powódź w południowo-zachodniej części Polski. Biorąc pod uwagę sytuację osób dotkniętych powodzią, PZC zbiera: łopaty, szufle, miotły, szczotki, mopy, ścierki, środki czystości, artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, mąkę lub cukier w zgrzewkach, wodę pitną w zgrzewkach lub 5 litrowych pojemnikach. Podane rzeczy i produkty należy przynieść do organistówki w Wielkim Garcu dom nr 26. Oszczędności, które posiada PZC z jałmużny zebranej w Wielki Czwartek i Wielki Piątek oraz podczas święconek w wysokości 2420 zł dnia 27 września 2024 roku przekazał na poszokodowany przez powódź Ośrodek Rehabilitacyjny i Opiekuńczy Zgromadzenia Sióstr Sw. Elżbiety w Wlaniu koło Jeleniej Góry.