Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Podpisanie Umowy na konserwację ołtarza głównego z kościoła w Wielkim Garcu

Piątek, 07 Czerwiec 2024 r.

Podpisanie Umowy na konserwację ołtarza głównego z kościoła w Wielkim Garcu


6 czerwca 2024 roku ks. prob. Wojciech Gruba w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin podpisał Umowę z burmistrzem MiG Pelplin Mirosławem Chyłą i skarbnikiem Gminy Justyną Lewandowską "o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowalanych przy zabytku" w ramach realizacji zadania pn. "Konserwacja i restauracja późnobarokowego ołtarza z ok.  XVIII w. z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkim Garcu", w ramach i na zasadach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków "Polski Ład", a 13 czerwca 2024 r. podpisał Umowa z Wykonawcą - konserwatorem malarstwa i rzeźby polichromowanej Polą Berensdorff i konserwatorem zabytków Rajmundem Mazurem. Znaczący udział w przygotowaniu Umowy miał parafianin Dominik Rzeszotek z Międzyłęża. Prace potrwają od sierpnia 2024 roku do 15 kwietnia 2025 roku.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00