Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Świętego Floriana - Patrona Strażaków (4.05.2024 r.)

Sobota, 04 Maj 2024 r.

Świętego Floriana - Patrona Strażaków (4.05.2024 r.)


4 maja 2024 roku w kościele filialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rudnie, w obecności strażaków z parafii Wielki Garc, po mszy św. ks. prob. Wojciech Gruba poświęcięcił figurę św. Folriana dla Ochotnieczej Straży Pożarnej w Rudnie. Figura została umieszczona na budynku OSP w Rudnie.

OSP w parafii Wielki Garc jest formacją, która spełnia szczególną funkcję w naszej wiejskiej parafii - pielęgnują szlachetne idee angażowania się w jej życie. Strażacy pełnią służbę na rzecz lokalnej społeczności, zwłaszcza tym, którym grozi utrata zdrowia, zycia i mienia. Widać ich też podczas wszystkich ważnych uroczystości religijnych.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00