Groby Pańskie w parafii Wielki Garc w 2024 roku

Niedziela, 31 Marzec 2024 r.

Groby Pańskie w parafii Wielki Garc w 2024 roku

Na pamiątkę złożenia ciała Chrystusa Pana do grobu w kościele parafialnym w Welkim Garcu i filialnym w Rudnie parafianie urządzają co roku pięknie przybrane, wielkopiątkowe Groby Pańskie, w których wystawiany jest Najświętszy Sakrament, adorowany przez wiernych do wielkosobotniej liturgii paschalnej i mszy św. rezurekcyjnej. W tym roku pomagały zakupić i ułożyć piękne kompozucje z kawiatów dekoratorka Joanna Brandt z Wielkiego Garca - przy Grobie Pańskim w Wielkim Garcu i florysta Beata Cabaj z Gęblina - przy Grobie Pańskim w Rudnie.

Podczas tego ważnego wydarzenia religijnego strażacy z OSP z Wielkiego Garca, Gręblina i Rudna pełnili wartę honorową przy Grobach Pańskich w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przed Wielkanocą i brali czynny udział w procesji rezurekcyjnej.

Dołączone pliki