Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Niedziela, 18 Luty 2024 r.

Peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy


Przed "Rokiem Jubileuszowym 2025", I Niedzielę Wielkiego Postu (18 lutego 2024 roku) w rodzinach parafii Wielki Garc rozpoczęła się peregrynacja ("dłuższa podróż - pielgrzymka") ikony (obrazu, wizerunku) Matki Bożej Nieustającej Pomocy - Patronki Diecezji Pelplińskiej. 

Około 1499 roku wizerunek ten z Krety do Rzymu przywiózł pewien kupiec. W Rzymie w kościele św. Mateusza przez 300 lat obrazem opiekowali się ojcowie augustianie, a od 1866 roku w kościele św. Alfonsa ojcowie redemptoryści. Ikona jest święta i cudowna. Jest znana na całym świecie. Powierzmy się Maryi w znaku Jej ikony w naszych domach i rodzinach.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00