Podróż Parafian do Wrocławia

Sobota, 15 Kwiecień 2023 r.

Podróż Parafian do Wrocławia

12-14 kwietnia 2023 roku parafianie razem z ks. proboszczem odbyli podróż do Wrocławia i sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach. Najpierw, korzystając z usług miejscowego przewodnika, zwiedzili Ostrów Tumski (najstarszą dzielnicę Wrocławia), Rynek, Wydawnictwo "Ossolineum", Wyspę Piaskową oraz widzieli inne ważne obiekty, jak: Uniwersytet Wrocławski, Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela, "Bramę Kluskową", kolegiatę św. Krzyża i św. Bartłomieja, wiele mostów i inne. Niemal cały czas zwiedzającym towarzyszyły krasnale, usytuowane i nawiązujące do różnych miejsc. Następnego dnia parafianie zwiedzali Panoramę Racławicką (relikt XIX-wiecznej kultury masowej - wielkie malowidło 15x114 m, które przenosi oglądających je, w wygraną bitwę pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki w 1794 roku z Rosjanami, pod Racławicami). Parafianie pojechali jeszcze do sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach. Wyjeżdżając już z Wrocławia stanęli jeszcze przed iglicą i Halą Stulecia (obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO). W drodze powrotnej zwiedzali też Pałac (muzeum) w Kórniku pod Poznaniem.