Uroczystość w Woli (20 X 2022 r.)

Czwartek, 20 Październik 2022 r.

Uroczystość w Woli (20 X 2022 r.)

W kolejną rocznicę krwawej ofiary złożonej na dawnym polu śmierci trzech kapłanów: ks. Teodora Borowskiego - proboszcza parafii Wielki Garc, ks. Alojzego Dei - proboszcza z Nowej Cerkwi i ks. Jana Bogdańskiego - prefekta  z Collegium Marianum z Pelplina: księża, samorządowcy, dyrektorzy i nauczyciele okolicznych szkół wraz z dziećmi i młodzieżą - zgromadzili się pod krzyżem w Woli między Rudnem a Pelplinem. Zostały wystawione poczty sztandarowe poszczególnych szkół. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów i postawili zapalone znicze oraz odprawiono modlitwy z Kościół, Ojczyznę, zamordowanych tutaj trzech kapłanów i tylu nauczycieli, którzy oddali swe życie w masowych egzekucjach na Pomorzu i w całej Polsce.