Pielgrzymka do Warszawy i Częstochowy

Czwartek, 20 Październik 2022 r.

Pielgrzymka do Warszawy i Częstochowy

W dniach 17-19 października 2022 roku parafianie z ks. proboszczem odbyłi trzydniową wycieczko-pielgrzymkę do Warszawy i Częstochowy. W Warszawie odwiedzili grób i muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, weszli na PGE Stadion Narodowy, nawiedzili Świątynię Opatrzności Bożej, byli przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomniku Katastrofy Smoleńskiej, pomnikach: prezydenta Lecha Kaczyńskiego i marszałka Józefa Piłsudskiego, nawiedzili kościóły: Podwyższenia Krzyża Św., Powizytkowski z sercem Fryderyka Chopina i kościół w którym często modlił się Prymas Tysiąclecia kard. St. Wyszyński (na dziedzińcu kościoła stoi potężny pomnik poświęcony jego czci), przebywali przed kolumną króla Zygmunta III Wazy i Zamkiem Królewskim, modlili się w archikatedrze Św. Jana przy grobie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwiedzili Izbę Pamięci Gen. Ryszarda Kuklińskiego, Cmentarz Powązkowski, Łazienki Królewskie, a trzeciego dnia udali się do Częstochowy przed Cudowne Oblicze Matki Bożej Królowej Polski i pomnik poświęcony rodzicom Jana Pawła II.