Obraz bł. o. Hilarego w kościele w Rudnie

Niedziela, 09 Październik 2022 r.

Obraz bł. o. Hilarego w kościele w Rudnie

W niedzielę 9 października 2022 roku w kościele filialnym w Rudnie ks. proboszcz Wojciech Gruba poświęcił obraz bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego, karmelity z Gręblina, męczennika z Dachau. Obraz jest darem członków Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Rudnie. Błogosławiony karmelita znajduje się wśród 108 polskich błogosławionych II wojny światowej, których w poczet błogosławionych wyniósł 13 czerwca 1999 roku w Warszawie ojciec święty Jan Paweł II, podczas kolejnej pielgrzymki do ojczyzny. Kult błogosławionego o. Hilarego Januszewskiego w parafii rozwija się od 2002 roku. W 2003 roku taki sam obraz został ofiarowany dla kościoła parafialnego w Wielkim Garcu przez Jadwigę i Jana Borys z Gręblina.