Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Uroczystości w Gręblinie ku czci bł. karmelity o. Hilarego Pawła Januszewskiego (29.05.2022 r.)

Niedziela, 29 Maj 2022 r.

Uroczystości w Gręblinie ku czci bł. karmelity o. Hilarego Pawła Januszewskiego (29.05.2022 r.)


W niedzielę 29 maja 2022 roku w Gręblinie, w parafii Wielki Garc, miejscu pochodzenia bł. karmelity o. Hilarego Pawła Januszewskiego została odprawiona uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa pomocniczego diecezji pelplińskiej dr. Arkadiusza Okroja. Po mszy Ks. Biskup poświęcił kapsułę czasu oraz kapliczkę ku czci błogosławionego o. Hilarego, który oddał swoje młode życie (38 lat), niosąc posługę chorym na tyfus współbraciom kapłanom w obozie koncentracyjnym w Dachau koło Monachium na terenie Niemiec. Pod koniec uroczystości "za zaangażowanie i wsparcie w budowie kapliczki (...), a tym samym propagowanie idei miłości bliźniego w środowisku lokalnym" 60. osobom i 10. organizacjom pozarządowym Ks. Biskup wręczył przygotowane przez ks. proboszcza Wojciecha Grubę i sołtys z Gręblina Katarzynę Borys specjalne "Podziękowania". Sześcioro osób wyróżniono medalami "Błogosławiony Hilary Paweweł Januszewski", ofiarowanymi przez Annę i Łukasza Partyka za rozwijanie Jego kultu.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00