Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

90-lecie OSP w Wielkim Garcu (28.05.2022 r.)

Sobota, 28 Maj 2022 r.

90-lecie OSP w Wielkim Garcu (28.05.2022 r.)


Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym w Wielkim Garcu rozpoczęły się uroczystości 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Garcu. W kazaniu ks. prob. Wojciech Gruba podkreślił, że nasi strażacy od zawsze uczestniczą w budowaniu polskiej kultury, pełnią wieloletnią służbę na rzecz lokalnej społeczności - w służbie tym, którym nieustannie grozi utrata zdrowia, życia i mienia. Widać ich też podczas wszystkich ważnych uroczystości religijnych. W czasie uroczystej akademii w pobliskiej remizie wręczono medale. Złoty medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymał m.in. ks. proboszcz Wojciech Gruba.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00