Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Uroczystości w Woli

Środa, 20 Październik 2021 r.

Uroczystości w Woli


20 października 2021 r. w Woli między Rudnem a Pelplinem, pod krzyżem upamiętniającym zbrodnię dkonaną przez Niemców na kapłanie ks. Teodorze Borowskim - przedwojennym proboszczu z Wielkiego Garca i dwóch innych osobach - duchowieństwo, samorządowcy, dyrektorzy i nauczyciele okolicznych szkół wraz z uczniami spotkali się, by złożyć wiązanki kwiatów, zapalić znicze, odmówić modlitwy za Kościół, Ojczyznę i wszystkich zmarłych kapłanów w czasie II wojny światowej (z naszej ówczesnej diecezji chełmińskiej zginęło 50% spośród 701 księży).

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00