Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Upamiętnienie mordu w Lesie Szpęgawskim

Poniedziałek, 27 Wrzesień 2021 r.

Upamiętnienie mordu w Lesie Szpęgawskim


Dnia 27 września 2021 roku uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Rudnie, dyrektor ZKiW Dariusz Jakubowski, katechetka Teresa Jaworska-Góral, nauczyciel historii Maciej Schultz oraz ks. prob. Wojciech Gruba udali się do Lasu Szpęgawskiego koło Starogardu Gdańskiego, gdzie Niemcy od nocy 12/13 września (8 mieszkańców Starogardu Gd.) 1939 roku do stycznia 1940 roku wprowadzili w życie szatański plan i zamordowali około 7 tysięcy ludności Kociewia. W miejscu tego potwornego mordu nauczyciel historii przypomniał dzieciom te straszne chwile, ks. proboszcz poprowadził modlitwy, a uczniowie złożyli kwiaty na grobie.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00