Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Czwarta książka ks. prob. Wojciecha Gruby

Środa, 30 Grudzień 2020 r.

Czwarta książka ks. prob. Wojciecha Gruby


Pragnę poinformować, że nakładem Wydawnictwa „Bernardinum” ukazała się moja następna książka pod tytułem „Czynienie dobra doskonaleniem ludzkiej natury ”.

Jej treści stanowią kompendium wiedzy na temat czynienia dobra w różnym ujęciu: zarówno religijnym, moralnym, społecznym, jak i etycznym oraz wychowawczym. Uwzględniają przykłady i wskazówki, w jaki sposób zapobiegać działaniom nieuczciwym i niepożądanym, szczególnie w stosunku do drugiego człowieka. Każde odniesienie do działań związanych z czynieniem dobra ujęte w tej lekturze, może stanowić podstawę do zmiany naszego postępowania i własnych zachowań, bez ingerencji osób trzecich. Bardzo wartościowa, nie tylko moim zdaniem, ale i recenzenta pracy, ks. profesora Janusza Szulista okazuje się część odnosząca się szczególnie do młodego pokolenia i osób je wychowujących, a dotycząca aspektu wychowawczego. Nie znaczy to, że umniejsza to wartości pozostałych, dość wnikliwie opracowanych zagadnień.

Serdecznie zachęcam do zakupu książki, która jest też niejako uwieńczeniem mojego
30 – letniego pobytu w Naszej parafii.

Koszt książki – 20 złotych (w Wydawnictwie „Bernardinum” – 29.90)

ks. Proboszcz Wojciech Gruba

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00