Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Wola - upamiętnienie męczskiej śmierci ks. prob. Teodora Borowskiego

Wtorek, 20 Październik 2020 r.

Wola - upamiętnienie męczskiej śmierci ks. prob. Teodora Borowskiego


 

20 października 2020 r. w Woli, w rocznicę krwawej ofiary złożonej na dawnym polu śmierci, pod krzyżem upamiętniającym zbrodnię dokonaną przez Niemców na przedwojennym proboszczu ks. Teodorze Borowskim z Wielkiego Garca, samorządowcy, księża, dyrektorzy i nauczyciele okolicznych szkół spotkali się, by złożyć wiązanki kwiatów, zapalić znicze, odmówić modlitwy za Kościół, ojczyznę i zmarłych kapłanów (z dawnej Diecezji Chełmińskiej w liczbie 360).

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00