Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Ks. Proboszcz na 50-leciu Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych

Poniedziałek, 12 Październik 2020 r.

Ks. Proboszcz na 50-leciu Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych


10 października 2020 r. ks. prob. Wojciech Gruba uczestniczył w uroczystości 50-lecia istnienia Koła Terenowego PZG w Starogardzie Gd. Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele Św. Mateusza w Starogardzie Gd.  pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny, tłumaczoną na język migowy przez ks. W. Grubę i Krystynę Rawdanowicz. Po Eucharystii w restauracji "Sala Kryształowa" odbyła się uroczysta akademia dla niesłyszących i zaproszonych gości. Podczas niej wręczono ks. Wojciechowi Grubie nagodę za 37 lat duszpasterzowania w środowisku niesłyszących w Starogardzie Gd. Wśród nagrodzonych znalazł się także ks. biskup Ryszard Kasyna i prezydent miasta Starogardu Gd. Janusz Stankowiak. Uroczystość była transmitowana przez "Radio Głos".

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00