Wizytacja Pasterska Księdza Biskupa (30 X 2019 r.)

Czwartek, 31 Październik 2019 r.

Wizytacja Pasterska Księdza Biskupa (30 X 2019 r.)

30 października 2019 roku naszą parafię wizytował ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Najpierw odwiedził szkołę w Rudnie. Po uroczystym powiataniu odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Przy kawie, spotkał się z Dyrekcją szkoły i pracującymi w niej Katechetami. Następnie udał się do Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Po podjętym przez dyrektor Barbarę Lipka obiedzie,  odwiedził poszczególne "Rodzinki" (domowników). Podczas wizytacji Ksiądz Biskup obejrzał także kościół fililany w Rudnie, nawiedził cmentarz, w plebanii spotkał się Radą Parafialną oraz podczas Mszy św. udzielił 63 osobom sakramentu bierzmowania. Wizytacja zakończyła się w plebanii uroczystą kolacją w gronie kapłanów Dekanatu Pelplińskiego .