Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Pielgrzymka Ks. Proboszcza do Hiszpanii i Portugalii

Poniedziałek, 22 Lipiec 2019 r.

Pielgrzymka Ks. Proboszcza do Hiszpanii i Portugalii


W dniach 12-19 lipca 2019 roku ks. prob. Wojciech Gruba odbył prywatną pielgrzymkę do SEVILII (XIV-wieczny Dom Piłata, XV-wieczna katedra NMP, bazylika Macarena z cudowną figurą MB Płaczącej), LIZBONY (kościół i klasztor  Hieronimitów z pocz. XVI wieku, miejsce urodzenia i chrztu św. Antoniego), FATIMY (bazylika MB Różańcowej, gdzie znajdują się groby Franciszka, Hiacynty i Łucji, Kaplica Objawień z Figurą MB, współczesna bazylika Trójcy Świętej, pomnik Jana Pawła II), PORTO (rejs statkiem po rzece), SANTIAGO de COMPOSTELA (XI-wieczna katedra z grobem św. Jakuba Starszego Apostoła), LUGO (fortyfiakcje z II i III wieku, romańska katedra), SALAMANKI (katedra oraz sięgający I poł. XII wieku ośrodek uniwersytecki), AVILI (otoczone fortyfikacjami miasto na wzgórzu, gdzie w XVI wieku urodziła się i żyła w klasztorze karmelitanek św. Teresa Wielka - tu znajdują się jej relikwie, XII-wieczna katedra), SEGOVII (XII-wieczna katedra, rzymski akwedukt), MADRYTU (katedra, którą poświęcił Jan Paweł II, pomnik Jana Pawła II i jego relikwie), TOLEDO (dawna synagoga, kościół z obrazem "Pogrzeb hrabiego Orgaza" - autorstwa El Greco, katedra). Razem 2600 km po Hiszpanii-Portugalii-Hiszppanii.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00