Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Zakończenie Gimnazjum i klasy VIII SP w Rudnie (18 VI 2019 r.)

Wtorek, 18 Czerwiec 2019 r.

Zakończenie Gimnazjum i klasy VIII SP w Rudnie (18 VI 2019 r.)


Zakończenie Gimnazjum i klasy VIII Szkoły Podstawowej w Rudnie rozpoczęło się o godz. 15.30 mszą św. dziękczynną w kościele filialnym w Rudnie, której przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Gruba. W słowie Bożym kaznodzieja wskazywał młodzieży, iż w mediach publicznych możemy zaobserwować szereg demoralizujących treści, np. promocję homoseksualizmu, aborcji czy eutanazji. "To przejaw dyskryminacji naszej wiary" - zauważył. Musimy być czujni, bo inaczej będzie jak z orkiestrą na tonącym statku "Titanik",  która nadal grała, mimo iż statek szedł na dno.

Po mszy w szkole odbyła się akademia, podczas której wręczono wyróżniającej się młodzieży nagrody oraz rozdano świadectwa ukoćzenia szkoły.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00