Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Kolonie parafialne (26 VI - 4 VII 2019 r.)

Piątek, 28 Czerwiec 2019 r.

Kolonie parafialne (26 VI - 4 VII 2019 r.)


W środę, 26 czerwca 2019 roku, 31 dzieci wyjechało na letnie kolonie do Władysławowa, organizowane przez Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wielkim Garcu. Wyjazd rozpoczął się mszą św. w kościele parafialnym. W letnim wypoczynku dzieciom towarzyszyło czterch opiekunów-wolontariuszy: kierownik kolonii Dariusz Jakubowski, katechetki Jolanta Partyka i Alicja Dziewiątkowska (wszyscy z ZKiW w Rudnie) oraz pielegniarka Aldona Chudzińska z Kościana. Dzieci przebywały w ośrodku wypoczynkowym "Paleo" we Władysławowie, przy ul. Wyzwolenia 86. Podczas pobytu na koloniach dzieci codziennie odmawiały ranny pacierz, a wieczorem dziesiątkę Różańca św. i śpiewały Apel Jasnogórski. Ponadto, dzieci zwiedziły Ocean park i zaliczyły chodzenie po linie w Parku linowym we Władysławowie, odbyły wycieczkę autokarową do Grot Mechowskich, Nadola (zwiedziły skansen kaszubski) i Wejherowa (u kościele u franciszkanów nawiedziły koronowaną cudowną MB Wejherowską), popłynęły statkiem po Bałtyku, kąpały się w Zatoce Puckiej w Swarzewie i basenie w hotelu "Victoria" w Wejherowie Bolszewie (tam otrzymały także obiad), a w niedzielę (30 czerwca br.) wzięły udział we mszy św. w sanktuarium maryjnym w Swarzewie (w poniedziałek i wtorek msze święte dla kolonistów w ośrodku "Paleo" odprawił Ks. Prob., który odwiedził kolonię). Wycieczkę i pobyt w hotelu "Victoria" w Wejherowie  Bolszewie sponsorowali właściciele hotelu Katarzyna i Dariusz Onowszakowie oraz Stanisław Gruba z Redy, brat Ks. Prob. 3 lipca br. dzieci udały się na Hel: do Fokarium i na przejażdżkę melaxami po mieście oraz przeszły promenadą na "Cypel" Helski. W statnim dniu (4 lipca br.) nasza kolonia odbyła przejażdżkę melaxami do Rozewia (zwiedzała Latarnię Morską) i Jastrzębiej Góry. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagali kolonię parafialną, ks. prob. Wojciech Gruba bardzo serdeczne dziękuje i obiecuje modlitwę dziękczynno-błagalną.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00