Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Spotkanie autorskie w szkole w Rudnie

Niedziela, 14 Kwiecień 2019 r.

Spotkanie autorskie w szkole w Rudnie


26 kwietnia (piątek) 2019 roku, o godz. 17.00, w szkole w Rudnie odbyło się spotkanie autorskie z dr Urszulą Piskorzyńską, autorką książki pt. "Zamalowane freski". W spotkaniu uczestniczyło bardzo wielu gości.

Autorka w swojej książce opisuje burzliwe przeżycia trzech pokoleń swojej polsko-niemieckiej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń ostatniego stulecia na terenie Pomorza. Jej babcia, Irena Piekarek z domu Nau, z burzliwym życiorysem, pochodziła z Wielkiego Garc i była osobą dość niezwykłą.

Autorka darzy rodzinne okolice swojej babci dużym sentymentem i jej życzeniem jest, by to spotkanie stało się również okazją dla niektórych wnuków, prawnuków i praprawnuków, którzy zamierzają w tej promocji wziąć udział, aby poznali mieszkańców i okolice, skąd się wywodzą ich rodzinne korzenie.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00