Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Święcenia biskupie ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja

Niedziela, 03 Marzec 2019 r.

Święcenia biskupie ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja


W sobotę 2 marca 2019 roku, w bazylice katedralnej w Pelplinie, odbyły się święcenia biskupie ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja. W tej radosnej uroczystości udział wzięło 17. biskupów z Polski oraz Nuncjusz Apostolski w Plosce Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio, bardzo wielu kapłanów (wśród nich ks. prob. Wojciech Gruba z Wielkiego Garca), wiernych, poczty sztandarowe i samorządowców. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna z Pelplina.

Ks. biskup Arkadiusz Okroj urodził się 27 maja 1967 roku. Pochodzi z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie koło Kartuz. Posiada czworo młodszego rodzeńtwa. Po maturze, złożonej w kartuskim Liceum Ogólnokształcącym, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.  W dniu 6 czerwca 1992 roku przyjął święcenia kapłańskie w Bazylice katedralnej w Pelplinie z rąk ówczesnego biskupa pelplińskaiego Jana Bernarda Szlagi. Następnie pracował jako wikariusz w Drzycimiu koło Tucholi i Wygodzie niedaleko Kartuz. W latach 1997-2002 odbył studia specjalistyczne w zakresie teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Po uzyskaniu doktoratu przez 10 lat pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Od 2010  roku pełnił funkcję proboszca parafii Św. Michała Archanioła w Kiełpinie w dekanacie kartuskim. Zajmował się wiloma formacjami duchowymi w diecezji pelplińskiej, ale również przy Konferencji Episkopatu Polski. 2 marca 2019 roku został on biskupem pomocniczym diecezji pelplińskiej.

Galeria zdjęć

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00